info@visionsystems.sk     |   +421 2 6029 7887     |  

Kontrola trhlín

Pre jedného z popredných výrobcov pneumatík sme realizovali vývoj ďalšieho

unikátneho zariadenia z dielne Vision systems.  Ide o zariadenie na kontrolu trhlín na gumených vzorkách. Gumené vzorky, ktoré podliehajú starnutiu sú vystavené O3 a je na nich sledované poškodenie vo forme trhlín.

Naše zariadenie dokáže pomocou sústavy priemyselných kamier s nekomprimovaným obrazom, špeciálneho osvetlenia a unikátneho algoritmu tieto trhliny spoľahlivo detegovať a rozpoznávať s vysokou presnosťou. Vysoká presnosť znamená 58 mikrónov na pixel – čiže zdetegujeme šírku trhliny od veľkosti 0,116 milimetra.

Zariadenie bolo konfigurované tak, aby dokázalo kontrolovať 15 vzoriek pri jednom meraní. Zároveň dokáže automaticky identifikovať aj priemer jednotlivých vzoriek a podľa toho aj prispôsobiť vyhodnocovanie. Zdetegované trhliny dokáže automaticky kategorizovať podľa veľkosti a plochy a z nameraných údajov vytvárať štatistiky.

Zariadenie je stavané do laboratória kontroly kvality. Samozrejme v prípade potreby je možné konštrukciu upraviť a zariadenie umiestniť aj na automatizovanú linku. Podľa slov zákazníka sme prví, ktorí dokázali prísť s riešením, ktoré dokáže detegovať trhliny na čiernych vzorkách a vyriešiť problém pri ich analýze.

 

Najnovšie novinky

Automatická kontrola dosiek plošného spoja

26.02.2024 12:01

Naše riešenie pre automatickú kontrolu osadenia dosky plošného spoja. Ponúkame Desktopovú variantu s integrovanou kamerou, PC a na mieru navrhnutým svetlo alebo variant na Inline kontrolu na linke. Náš systém používa software SnapshotAnalyzér na spracovanie obrazu a vyhodnocovanie podľa požiadaviek. Systém sa dá kedykoľvek rozšíriť podľa požiadaviek zákazníka. Poskytuje mnoho funkcii : databáza výsledkov, vzdialený prístup a pod...

čítať viac

Kontrola nábytkových dosiek

19.02.2024 00:00

Zákazníkom je popredný svetový výrobca nábytku. Cieľom projektu bola automatická kontrola rozmerov a konštrukčných prvkov (dier, drážok, ich veľkosti a pozície) podľa výkresovej dokumentácie.

čítať viac