info@visionsystems.sk     |   +421 2 6029 7887     |  

Snapshot Analyzer

SnapshotAnalyzer je program navrhnutý pre aplikácie kontroly výroby a produktov objektívom priemyselnej kamery. Vyvinuli sme ho, aby zjednodušil a urýchlil nasadenie riešenia pre nových zákazníkov. Konkrétne aplikácie sú rôzne: niektorí snaši zákazníci sledujú kvalitu opracovania, inde kladú dôraz na parametre svetla-Skutočné rozmery výrobkov musia sedieť s hodnotami na výkrese, alebo je potrebné ovládať ďalšie zariadenia v procese výroby. Napriek tomu majú všetky tieto úlohy veľa spoločného. Základom riešenia je obraz z kamery, na ktorom bežia algoritmy a výpočty. Namerané výsledky je potrebné ukladať, obrázky archivovať a samozrejme mať možnosť všetky tieto dáta pohodlne prehľadávať a generovať z nich štatistiky.

SnapshotAnalyzer je softvérový nástroj, ktorý spomínané spoločné vlastnosti zastrešuje v podobe všeobecných popisov. Konkrétna úloha je definovaná vo forme zásuvného modulu - pluginu. Takáto softvérová architektúra nie je novinka. Denne sa s ňou stretávame napríklad v internetových prehliadačoch. V našom prípade je pluginom definícia toho, čo je potrebné odmerať, ako budú prebiehať výpočty, alebo ako by mali byť prezentované výsledky.

Ďalšie funkcie

  • prihlasovanie používateľov so špecifickými právami
  • podpora akejkoľvek priemyselnej kamery od spoločnosti Allied Vision
  • archivovanie obrázkov cez FTP a SFTP protokoly
  • podpora rôznych databázových serverov
  • univerzálny prehliadač nameraných výsledkov
  • možnosť spustiť re-analýzu opakovane aj po rokoch

SnapshotAnalyzer vylaďujeme už viac ako štyri roky a denne ho používajú zákazníci v troch krajinách. Neustále rozširujeme podporu napríklad o iných výrobcov kamier a algoritmov spracovania obrazu.

Najnovšie novinky

Kontrola interierového osvetlenia

15.04.2020 00:00

V auguste 2019 sme realizovali projekt pre kontrolu dielov interiérového osvetlenia vozidla značky Audi. Cieľom bolo za 6 mesiacov vyrobiť 5 EOL testerov pre 5 rôznych dielov interiérového osvetlenia vozidla. Osadené sú v palubovej doske, vo dverách a v bočnej časti stredového.

čítať viac

Kontrola nábytkových dosiek

26.03.2020 00:00

Zákazníkom je výrobca nábytkových dosiek v Českej republike pre nadnárodný koncern IKEA. Cieľom projektu bola kontrola dier, drážok, ich veľkosti a pozície. Zároveň sa robila aj rozmerová kontrola dosiek.

čítať viac