info@visionsystems.sk     |   +421 2 6029 7887     |  

Snapshot Analyzer

SnapshotAnalyzer je program navrhnutý pre aplikácie kontroly výroby a produktov objektívom priemyselnej kamery. Vyvinuli sme ho, aby zjednodušil a urýchlil nasadenie riešenia pre nových zákazníkov. Konkrétne aplikácie sú rôzne: niektorí snaši zákazníci sledujú kvalitu opracovania, inde kladú dôraz na parametre svetla-Skutočné rozmery výrobkov musia sedieť s hodnotami na výkrese, alebo je potrebné ovládať ďalšie zariadenia v procese výroby. Napriek tomu majú všetky tieto úlohy veľa spoločného. Základom riešenia je obraz z kamery, na ktorom bežia algoritmy a výpočty. Namerané výsledky je potrebné ukladať, obrázky archivovať a samozrejme mať možnosť všetky tieto dáta pohodlne prehľadávať a generovať z nich štatistiky.

SnapshotAnalyzer je softvérový nástroj, ktorý spomínané spoločné vlastnosti zastrešuje v podobe všeobecných popisov. Konkrétna úloha je definovaná vo forme zásuvného modulu - pluginu. Takáto softvérová architektúra nie je novinka. Denne sa s ňou stretávame napríklad v internetových prehliadačoch. V našom prípade je pluginom definícia toho, čo je potrebné odmerať, ako budú prebiehať výpočty, alebo ako by mali byť prezentované výsledky.

Ďalšie funkcie

  • prihlasovanie používateľov so špecifickými právami
  • podpora akejkoľvek priemyselnej kamery od spoločnosti Allied Vision
  • archivovanie obrázkov cez FTP a SFTP protokoly
  • podpora rôznych databázových serverov
  • univerzálny prehliadač nameraných výsledkov
  • možnosť spustiť re-analýzu opakovane aj po rokoch

SnapshotAnalyzer vylaďujeme už viac ako štyri roky a denne ho používajú zákazníci v troch krajinách. Neustále rozširujeme podporu napríklad o iných výrobcov kamier a algoritmov spracovania obrazu.

Najnovšie novinky

Automatická kontrola dosiek plošného spoja

26.02.2024 12:01

Naše riešenie pre automatickú kontrolu osadenia dosky plošného spoja. Ponúkame Desktopovú variantu s integrovanou kamerou, PC a na mieru navrhnutým svetlo alebo variant na Inline kontrolu na linke. Náš systém používa software SnapshotAnalyzér na spracovanie obrazu a vyhodnocovanie podľa požiadaviek. Systém sa dá kedykoľvek rozšíriť podľa požiadaviek zákazníka. Poskytuje mnoho funkcii : databáza výsledkov, vzdialený prístup a pod...

čítať viac

Kontrola nábytkových dosiek

19.02.2024 00:00

Zákazníkom je popredný svetový výrobca nábytku. Cieľom projektu bola automatická kontrola rozmerov a konštrukčných prvkov (dier, drážok, ich veľkosti a pozície) podľa výkresovej dokumentácie.

čítať viac