info@visionsystems.sk     |   +421 2 6029 7887     |  

Automatická kontrola dosiek plošného spoja

Naše riešenie pre automatizovanú kontrolu kvality ponúka širokú škálu možností, aby vyhovovalo individuálnym potrebám každého zákazníka. Dve hlavné varianty - Desktop a Inline - poskytujú flexibilné možnosti pre kontrolu dosiek s vysokou presnosťou a efektívnosťou.

Desktop verzia je kompaktné riešenie s integrovanou kamerou od renomovanej nemeckej spoločnosti Allied Vision, objektívom od japonskej spoločnosti Kowa a špeciálne navrhnutým osvetlením. Systém pracuje s obrazom na 4K monitore a využíva systém SnapshotAnalyzér na vyhodnocovanie požadovaných parametrov zadaných v recepte.

Inline verzia je špeciálne prispôsobená pre 100% kontrolu dosiek priamo na výrobnej linke. Podobne ako Desktop, je vybavená vysoko kvalitnými komponentmi a umožňuje monitorovanie výsledkov kontroly priamo v rámci výrobného procesu.

Základná verzia systému zahŕňa kontrolu prítomnosti súčiastok, ich polarity/otočenia, počtu a farby. Možné rozšírenia zahŕňajú čítanie QR kódov, ukladanie výsledkov kontroly do databázy a ďalšie špecifické kontroly, ako napríklad kontrola pinov či spájkovaných spojov na THT súčiastkach, overovanie textu na súčiastkach a iné.

Cena systému je prispôsobená podľa požiadaviek na funkčnosť a škálu rozšírení. Vďaka flexibilite a modularite je možné systém kedykoľvek rozšíriť o ďalšie funkcionality podľa potrieb zákazníka. 

Najnovšie novinky

Kontrola nábytkových dosiek

19.02.2024 00:00

Zákazníkom je popredný svetový výrobca nábytku. Cieľom projektu bola automatická kontrola rozmerov a konštrukčných prvkov (dier, drážok, ich veľkosti a pozície) podľa výkresovej dokumentácie.

čítať viac

Kontrola interierového osvetlenia

13.04.2023 00:00

Projekt pre kontrolu dielov interiérového osvetlenia vozidla značky Audi. Cieľom bolo vyrobiť 5 EOL testerov pre 5 rôznych dielov interiérového osvetlenia vozidla. Osadené sú v palubovej doske, vo dverách a v časti stredového tunela.

čítať viac